Křovinořez s dělenou hřídelí Honda UMC 435

Nový produkt

Klíčové přednosti a základní vybavení

  • Ergonomická oblouková ovládací rukojeť s pohodlným úchopem a dodatečným ochranným madlem zaručuje kompletní ovladatelnost a obratnost v rozsahu 360° hlavně ve stísněných místech, kam se nelze dostat s kolovou sekačkou. Ideální varianta pro snadnou práci při likvidaci dřevin a porostů v těžko dostupných a úzkých místech, v sadech při prořezávání korun stromů ze země, či při zastřihávání živých plotů kolem zahrad.
  • 4-taktní motor 35 cm3 (1,0 kW při 7.000 ot./min)
  • Antivibrační spojka pro pohlcení vibrací od motoru
  • Inovativní spojovací systém „Push & Click“

Více informací

11 990,00 Kč s DPH

-1 000,00 Kč

12 990,00 Kč s DPH

Více informací

Technické parametry

Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHC
Zdvihový objem (cm3) 35
Model motoru GX 35
Jmenovitý výkon motoru (kW/min-1) 1,0 / 7000
Objem palivové nádrže (litrů) 0,63
Objem olejové náplně (litrů) 0,1
Typ přenosu síly Antivibrační odstředivá spojka
Typ náhonu Pevná hřídel
Typ ovládací rukojeti Oblouková rukojeť
Pracovní nástroje viz přehled nástavců
Postroj Dvojitý zádový, standardní
Rozměry stroje (L x Š x V) (mm) 1145 x 315 x 258
Suchá hmotnost (kg) 6,4
Další vybavení Inovativní systém napojení pracovního nástroje

Křovinořezy s dělenou hřídelí se u Hondy nazývají „Versatool TM

Křovinořezy Honda bodují hlavně díky příjemnému ovládání, pohodlné a snadné práci, spolehlivostí a snadnou údržbou, ale především díky snadnému startování motoru, kultivovanému chodu. Neobtěžují své okolí a sousedy hlukem a zápachem výfukových spalin.

Nicméně křovinořez je stroj většinou jednoúčelový a na Hondě se zamýšleli myšlenkou, jak využít takové zařízení i mimo vegetační období a nejen pro likvidaci porostů. Tak vznikl systém Versatool TM, luxusní stroj, postavený na konstrukčních základech křovinořezu, pro celoroční využití na zahradě. Široká nabídka pracovních nástavců dělá z tohoto „víceúčeláku“ uživatelsky příjemné, zahradní nářadí pro ohromnou šíři různých zahradních činností jako jsou kromě sečení pomocí strunové hlavy nebo různých kotoučů i úprava živých plotů, pěstěných trávníků, korun stromů různého vzrůstu, dokonce i úklid spadaného listí, prachu či čerstvě napadaného sněhu na chodníkách kolem domu. Díky možnosti rozpojit celý křovinořez zhruba ve své polovině celé délky je i nesporně skladnější pro transport a uskladnění.

Rozpojení a spojení hnací hřídele křovinořezu je pomocí inovativního spojovacího systému „Push & Click“. Ten funguje na principu „Push“ – nasait a „Click“ – zacvaknout pro zajištění a jít. Zcela snadné a co je hlavní, nelze nástavec nasadit jinak než správně. Nemůže tedy dojít k nechtěnému poškození díky nesprávnému nebo neúplnému nasazení nástavce.

Hlavní přednosti dělených křovinořezů Honda Versatool TM

Inovativní spojovací systém „Push & Click“

Náš zcela nový, originální systém napojení a zajištění pracovního nástavce, byl konstruován s cílem použití minimálního úsilí při zachování maximální jednoduchosti, funkčnosti a spolehlivosti. Funguje na principu „Push“ – nasait a „Click“ – zacvaknout pro zajištění a jít.

Komfortní obsluha a ovládání

Křovinořezy Honda jsou konstruovány pro toho, kdo upřednostňuje komfort a ostatní přednosti 4-taktní technologie se stálým výkonem a kroutícím momentem, nutným pro práci i ve ztížených podmínkách.

Komfortní madla z kombinovaného plastu a měkčené gumy

Povrch rukojeti je v místě úchopu potažen měkčenou gumou.

Antivibrační spojka

Vývojové středisko Honda R&D zkonstruovalo odstředivou spojku složenou ze dvou částí, kdy je mezi obě části vložena absorbční vložka, pohlcující vibrace. Nepříjemné vibrace od motoru jsou tak spojkou absorbovány a nejsou dále přenášeny na ovládací rukojeti. Obsluze je tak poskytována vysoká míra komfortu bez znatelných, nepříjemných a zdraví nebezpečných vibrací.

Mini 4-taktní motor

O pohon křovinořezů Honda se stará miniaturní 4-taktní motor Honda zdvihového objemu 25, resp. 35 ccm. A proč dát přednost 4-taktu před dvoutaktním motorem?

Lehký start. S hodnotou 7,2 kg nutnou pro zatažení startovací šňůry pro nastartování motoru je start bezkonkurenčně nejlehčí ve srovnání s jinými motory srovnatelných velikostí.

Nízká hlučnost. Díky nízko posazenému vlnovému spektru hluku je pro uživatele zvuk 4-taktní Hondy příjemnější a snesitelnější již od samotného nastartování.

Snížené provozní náklady a snadná údržba.

Jak je všeobecně známo, pro 4-taktní motory není nutné připravovat směs benzínu s olejem. Jako palivo stačí pouze čistý, automobilový benzín. Ve skutečnosti je tak spotřeba oleje mnohonásobně nižší než u jiných motorů a s tím i nižší náklady na provoz.

Nízká spotřeba paliva a delší akční provozní doba.

Nízký zápach, emise a kouřivost. Díky spalování čistého automobilového benzínu bez příměsi oleje jsou kouřivost a emise až o 80% nižší než u dvoutaktních motorů v dané třídě.

6-ti drážková náhonová hřídel

Toto konstrukční řešení zaručuje maximální míru přenosu síly od motoru na pracovní nástroj oproti nespolehlivému, klínkovému spojení.

Versatool TM pracovní nástavce

Nasadit, zajistit a jít.

Největší předností našeho nového stroje Versatool TM je úplná nabídka různých pracovních nástavců od řetězové prořezávací pily přes foukač, zařezávač trávníku až po minirotavátor. Pro snadné a intuitivní napojení pracovního nástavce k pohonné jednotce jsme vyvinuli náš nový Versatool TM spojovací systém s unikátním systémem zajištění pracovního nástavce v pracovní poloze.