Křovinořez Honda UMK 435 U

Nový produkt

Klíčové přednosti a základní vybavení

  • Ergonomická ovládací řídítka pro snadnější a bezpečnější obsluhu. Široká řídítka s ergonomickými ovládacími rukojeťmi a pohodlným úchopem Vám maximálně usnadní ovládání stroje při obtížné likvidaci bujného a houževnatého porostu. Snadné a jednoduché nastavení ovládací rukojeti Vám umožní optimální vyváženost stroje tak, aby při práci netrpěly Vaše ruce. Tyto stroje jsou v základu dodávány včetně dvojitého zádového postroje a ovládacími řídítky s komfortními rukojeťmi z kombinovaného plastu a příjemně měkčené gumy pro další zmírnění přenosu vibrací.
  • 4-taktní motor 35 cm3 (1,0 kW při 7.000 ot./min)
  • Komfortní zádový postroj pro pohodlné zavěšení stroje
  • Antivibrační spojka pro pohlcení vibrací od motoru
  • Strunová hlava Tap & Go
  • Ochranný kryt typu 2 v 1
  • 3 zubý ocelový žací kotouč

Možné příslušenství na přání:

  • Nůžky na živý plot
  • Řetězová prořezávací pila

Více informací

13 990,00 Kč s DPH

-1 000,00 Kč

14 990,00 Kč s DPH

Více informací

Technické parametry

Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHC
Zdvihový objem (cm3) 35
Model motoru GX 35
Jmenovitý výkon motoru (kW/min-1) 1,0 / 7000
Objem palivové nádrže (litrů) 0,63
Objem olejové náplně (litrů) 0,1
Typ přenosu síly Antivibrační odstředivá spojka
Typ náhonu Pevná hřídel
Typ ovládací rukojeti Řidítka
Pracovní nástroje Strunová hlava Tap&Go, 3-zubý travní kotouč
Další příslušenství na přání 4-zubý travní kotouč, pilový řezný kotouč
Postroj Dvojitý zádový, komfortní
Hlučnost - akustický výkon dB(A) 109
Rozměry stroje (L x Š x V) (mm) 1870 x 671 x 521
Suchá hmotnost (kg) 7,53
Další vybavení Profesionální vysoce odolný úhlový převod

Komfortní obsluha a ovládání

Křovinořezy Honda jsou konstruovány pro toho, kdo upřednostňuje komfort a ostatní přednosti 4-taktní technologie se stálým výkonem a kroutícím momentem, nutným pro práci i ve ztížených podmínkách.

Komfortní madla z kombinovaného plastu a měkčené gumy

Povrch rukojeti je v místě úchopu potažen měkčenou gumou.

Pohyblivá ovládací rukojeť ve dvou rovinách

Pro dokonalé vyvážení a rozložení hmotnosti stroje na postroj a optimální polohu všech ovládacích prvků na konkrétní postavu uživatele, lze ovládací rukojeť snadno a pohodlně nastavit do potřebné polohy bez použití nářadí.

Komfortní zádový postroj

Tento dvouramenní zádový postroj lze pro optimální nastavení pohodlně nastavit do pěti různých poloh. Mimořádně bohaté polstrování ramenních popruhů je příjemné pro každou postavu a důmyslné rozložení hmotnosti na bedra obsluhy, pohlcují velkou míru vibrací a poskytují, na trhu jedinečnou, míru komfortu tak, aby obsluha ani při dlouhodobé práci netrpěla únavou. Ochranný kryt chrání bok uživatele od přímého kontaktu s hřídelí křovinořezu a s bezpečnostním závěsem s uvolňovacím systémem.

Antivibrační spojka

Vývojové středisko Honda R&D zkonstruovalo odstředivou spojku složenou ze dvou částí, kdy je mezi obě části vložena absorbční vložka, pohlcující vibrace. Nepříjemné vibrace od motoru jsou tak spojkou absorbovány a nejsou dále přenášeny na ovládací rukojeti. Obsluze je tak poskytována vysoká míra komfortu bez znatelných, nepříjemných a zdraví nebezpečných vibrací.

Mini 4-taktní motor

O pohon křovinořezů Honda se stará miniaturní 4-taktní motor Honda zdvihového objemu 25, resp. 35 ccm. A proč dát přednost 4-taktu před dvoutaktním motorem?

Lehký start. S hodnotou 7,2 kg nutnou pro zatažení startovací šňůry pro nastartování motoru je start bezkonkurenčně nejlehčí ve srovnání s jinými motory srovnatelných velikostí.

Nízká hlučnost. Díky nízko posazenému vlnovému spektru hluku je pro uživatele zvuk 4-taktní Hondy příjemnější a snesitelnější již od samotného nastartování.
Snížené provozní náklady a snadná údržba.

Jak je všeobecně známo, pro 4-taktní motory není nutné připravovat směs benzínu s olejem. Jako palivo stačí pouze čistý, automobilový benzín. Ve skutečnosti je tak spotřeba oleje mnohonásobně nižší než u jiných motorů a s tím i nižší náklady na provoz.

Nízká spotřeba paliva a delší akční provozní doba.

Nízký zápach, emise a kouřivost. Díky spalování čistého automobilového benzínu bez příměsi oleje jsou kouřivost a emise až o 80% nižší než u dvoutaktních motorů v dané třídě.

Strunová hlava Tap & Go

Poloautomatická strunová hlava zajišťuje optimální dávkování žací struny dle míry její opotřebení. Pokud je struna zkrácena opotřebováním, stačí během rotace strunové hlavy klepnout o zem, dojde tak k mžikovému uvolnění zámku struny a odstředivou silou se struna automaticky prodlouží. Strunová hlava Honda má průměr 125 mm a pojme tak o 56% více náhradní struny, než-li standardní strunové hlavy o průměru 100 mm.

Vysoce odolná úhlová převodovka

Úhlová převodovka je vyrobena přesným litím hliníkových slitin a je mnohem odolnější vůči nárazům než běžné, lisované převodovky. Během práce musí samotná převodovka snášet ohromné nárazy a zatížení. Proto je blok úhlové převodovky u Hondy opatřen symetrickými žebrovými výztuhami, které poskytují převodovce dostatečnou pevnost i do nejtěžších podmínek použití.

Největším nepřítelem pro úhlové převodovky je ovšem prach a namotávání trávy; z důvodu minimálních vůlí, jsou všechny pohyblivé části úhlového převodu a styčné plochy úhlových převodovek Honda velmi přesně spasovány a pro spolehlivé utěsnění je použito trojité ochrany na rozdíl od běžného, dvojitého nebo dokonce jednoduchého. Tak Honda zaručuje dokonalou ochranu vysokootáčkových úhlových převodů proti prachu a namotané trávě.

Ložiska s bezdotykovým, štěrbinovým utěsněním

Takovýmto způsobem utěsněná ložiska se používají také například v zařízení NASA. U těchto ložisek nedochází ke kontaktu těsnění s rotující částí a nedochází proto k opotřebení v důsledku tření a jsou tak nejvhodnějším řešením pro vysokootáčkové stroje, které je nutno perfektně ochránit proti prachu. Navíc díky bezdotykovému těsnění nedochází k tepelné zátěži těsnění a následnému rychlému stárnutí těsnění jako je tomu u běžného, kontaktního hřídelového těsnění.

6-ti drážková náhonová hřídel

Toto konstrukční řešení zaručuje maximální míru přenosu síly od motoru na pracovní nástroj oproti nespolehlivému, klínkovému spojení.

Ochranný kryt typu 2 v 1

Pokud potřebujete jako pracovní nástroj použít 3 - zubý či jiný travní žací kotouč, stačí jednoduše od rozměrného ochranného krytu oddělit pouze spodní ochranný proužek se zařezávacím břitem pro žací strunu. Není tak nutné pořizovat pro každý žací nástroj zvláštní kryt a dle potřeby kryty měnit.

Odolný zařezávací břit žací struny

Při použití strunové hlavy, je ochranný kryt opatřen ochranným pruhem s odolným zařezávacím břitem. Ten slouží k automatickému zakrácení žací struny na předepsanou pracovní délku při případném prodlužování opotřebované struny (viz. Strunová hlava Tap & Go). Jiní výrobci mnohdy používají plastový břit, který brzy ztratí svoji účinnost. Honda používá břit ocelový, který lze v případě nutnosti nabrousit. Byť se to zdá zbytečné, ale perfektní funkce tohoto břitu je z hlediska funkčnosti a bezpečnosti zcela zásadní. Profesionálové jiné ochranné kryty než s ocelovým břitem nemohou použít.

Příslušenství ke křovinořezům

Vhodné pro jakékoliv zahradnické práce.

Díky široké nabídce doplňkového příslušenství, jako jsou např. nůžky na živý plot, řetězová prořezávací pila, celá řada různých žacích kotoučů a pod.,se z křovinořezů stávají víceúčelové stroje. Veškeré doplňkové příslušenství se na stroj velmi snadno montuje a demontuje pro zjednodušení případného uskladnění, či transportu.

Náhradní nylonové struny do strunové hlavy

Struny Honda jsou k dispozici v různých provedeních průřezu, velikostech průřezu a délkách v balení. Na originální křovinořez Honda patří originální struna Honda. Stačí si jen vybrat z nabídky více než 40-ti variant strun a balení.

Pilový řezný kotouč

Kotouč určený do těžkých podmínek prořezávání hustých křovisek a náletových dřevin (do průměru 3 cm).

Komfortní zádový postroj

Tento dvouramenní zádový postroj lze pro optimální nastavení pohodlně nastavit do pěti různých poloh. Ochranný kryt chrání bok uživatele od přímého kontaktu s hřídelí křovinořezu a s bezpečnostním závěsem s uvolňovacím systémem.

3 zubý žací kotouč

Unikátní a patentově chráněný bezpečnostní kryt umožňuje bez nutnosti výměny celého krytu používat jak strunovou hlavu, tak i 3 zubý žací kotouč. 3 zubý žací kotouč je vhodný pro likvidaci náletových rostlin a křovisek a je standardní výbavou všech modelů UMK a UMR.

4 zubý žací kotouč

Tento Honda 4 zubý žací kotouč je určen k likvidaci husté a bujné vegetace a pro kosení rozlehlejších ploch s vysokým travním porostem.

Řetězová prořezávací pila

Díky ohromnému a stabilnímu kroutícímu momentu 4-taktního motoru i v nízkých otáčkách získáváte dokonalý nástroj pro prořezávání větví ze země. To musíte sami zažít.

Nůžky na živý plot

Tyto nůžky na živý plot Honda disponují oboustrannou lištou délky 55 cm. Díky originálnímu systému naklápění, lze jednoduše sklopit a zafixovat pracovní lištu v rozmezí °od -90° do +90°. Břity tohoto nástroje jsou samoostřící a jsou chráněny proti vylomení.