Benzínová sekačka s pojezdem Honda HRX 537 VK

Nový produkt

Klíčové přednosti a základní vybavení

 • Plynule proměnný pojezd SELECTT Drive® pro obratnější jízdu s možností aretace rychlosti
 • Podvozek vyroben z vysoce odolného a pevného plastu Xenoy® s doživotní zárukou
 • Možnost nastavení výšky sekání na 7 poloh (20 – 100 mm)
 • Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou pro dokonalý sběr trávy
 • Speciální žací nůž pro perfektní střih
 • Integrované polohovatelné mulčovací zařízení VersamowTM pro více pracovních režimů sekačky
 • Twin Blade pro lepší rozmělnění trávy
 • Automatický sytič pro snadné ovládání
 • Motor s technikou OHC – silný, úsporný a šetrný k životnímu prostředí
 • Výškově nastavitelná rukojeť
 • Extrémně tichá
 • Seče i mokrou trávu

Více informací

25 990,00 Kč s DPH

-2 000,00 Kč

27 990,00 Kč s DPH

Více informací

Technické parametry

Záběr sečení (cm) 53
Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHC
Zdvihový objem (cm3) 187
Model motoru GCV 190
Jmenovitý výkon motoru (kW/min-1) 3,2 / 2850
Objem palivové nádrže (litrů) 0,91
Objem olejové náplně (litrů) 0,55
Typ pojezdu S pojezdem
Typ pojezdové převodovky SelectDrive
Rychlost pojezdu (m/s) Plynulá 0 - 1,6
Materiál podvozku Xenoy
Počet nožů 2
Mulčování Integrovaná mulčovací klapka
Polohy a nastavení výšky sečení (mm) 7 (20 - 100)
Objem sběrného koše (litrů) 88
Rozměry stroje (L x Š x V) (mm) 1621 x 976 x 585
Suchá hmotnost (kg) 40,1

Řada HRX

Podvozek sekačky z materiálu Polystrong® / Xenoy®

Jedná se o jednu s posledních vývojových technologií sekaček Honda, která se může pochlubit mnoha přednostmi:

 • Tento materiál svou tvárností umožňuje citlivě vytvarovat jako monoblok celý podvozek sekačky plynulých tvarů a křivek tak, aby se minimalizovalo víření proudícího vzduchu v zájmu zlepšení kvality sběru trávy a maximálního snížení hlučnosti.
 • Podvozek je lehčí než podvozek odlitý z hliníku či vylisován z ocelového plechu
 • Podvozek nekoroduje a Honda poskytuje na podvozek doživotní záruku
 • Díky povrchové úpravě podvozku je menší ulpívání trávy na povrchu ve srovnání s ocelovým či hliníkovým a tím se zlepšuje celkový výkon sekačky

Speciální žací nůž

Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky, délka broušeného žacího břitu a pevnostní prolis celého nože je výsledkem podrobného studia v aerodynamickém tunelu tak, aby při stanovených otáčkách nůž splňoval náročné požadavky na dokonalý řez travního stébla a výhoz trávy do sběrného koše. Nůž je vyroben tak, aby se díky své speciální konstrukci a použitému materiálu byl při práci dostatečně pevný a nekroutil se, ale aby se při náhodném nárazu na pevnou překážku sám zdeformoval a do jisté míry absorboval energii nárazu, aniž by se zlomil. To znamená vyšší ochranu motoru před vážným poškozením a delší životnost stroje.

Dva žací nože pro efektivnější řez

Všechny verze sekaček řady HRX jsou standardně vybaveny systémen dvou žacích nožů „Twin Blade“. Je zde použito dvou, nad sebou uložených, navzájem o 15°odsazených žacích nožů, které zaručují mnohonásobně drobnější rozsekání travních stébel. Spodní nůž je žací a sběrný, ten horní je přídavný, mulčovací.

Mulčování integrovaný mulčovací systém VersamowTM

Pouhým přesunutím ovládací páčky na horní části podvozku získáte okamžitou schopnost sekačky usečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo. Odpadá jakákoliv starost kam s posekanou trávou. Kromě toho takovým mulčováním přirozeně a ekologicky hnojíte a Váš trávník je tak neustále svěží a zdravý. Na podzim lze navolit i režim částečného sběru v kombinaci s drcením, což umožňuje pohodlně sebrat z trávníku spadané listí a nadrcené zpracovat v kompostéru. Variabilita systému je mnohonásobná a ovládání je naprosto jednoduché, pohodlné, intuitivní a není třeba jakékoliv dodatečné instalace dalšího příslušenství. Snadné, pohodlné, účinné a efektivní.

Sběrný travní koš velkého objemu

Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky vytváří pod podvozkem zvýšené sání spojené s ohromným průtokem vzduchu žací komorou do sběrného koše.

Pečlivě promyšlené tvarování a konstrukce žací komory ve spojení s použitým materiálem a povrchovou úpravou zaručuje maximální průtok vzduchu a tím vynikající schopnost sběru trávy. Speciální textílie travního koše zachycuje i drobné prachové částice a snižuje prašnost. Horní část koše je částečně překryta zvláštním krytem, který zabraňuje prašnosti hlavně v režimu mulčování.

Ovládací rukojeť

Rychloupínací mechanizmus dovoluje bez použití nářadí či větší síly uvolnění ovládací rukojeti a buď změnu výškového nastavení nebo úplné sklopení do transportní či skladovací polohy.

Plynule proměnný pojezd SMART Drive® nebo SELECT Drive®

Ideální řešení pro toho, kdo upřednostňuje dokonalost a přesnost. Máte zahradu s pravidelně udržovaným trávníkem, kde díky své členitosti musíte často měnit rytmus a rychlost sekání? Potřebujete sekačku obratnou a snadno ovladatelnou? Pak je prémiová řada Honda HRX stvořena přesně pro Vás. Jestliže si jednou vyzkoušíte práci s touto sekačkou, vyzkoušíte si s jakou lehkostí se otočíte o 180°, jak je obratná, už se nikdy nebudete chtít vrátit ke své staré sekačce. Pomocí ergonomického ovládání na rukojeti ve tvaru „křidélek“ nebo hrazdičky s otočným ovladačem je ovládání rychlosti jízdy zcela plynulé a jednoduché.

Ovládání systému SELECT Drive je posunuto na vyšší úroveň v oblasti ergonomie ovládání rychlosti jízdy sekačky na rozlehlejších a ne příliš členitých zahradách. Možnost plynule měnit rychlost jízdy zůstává zachována, navíc lze jednoduše zvolit a pohodlně udržovat konstantní rychlost jízdy sekačky.